English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 487 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday36
mod_vvisit_counterThis week131
mod_vvisit_counterThis month415

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

Drakiáda 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Radek Kilián   
Pondělí, 06 Listopad 2017 19:22

První Listopadovou sobotu jsme se sešli na drakiádě, kterou jsme uspořádali na modelářském letišti Czech heaven, jako symbolické ukončení naší modelářsko-letecké sezony.

Začali jsme se scházet po desáté hodině. I přes poměrně chladné počasí dorazila zajímavá plejáda draků a tak byli k vidění jak doma vyrobené exempláře tak i běžně prodávané, klasické, nebo řiditelné ve tvaru padáku popřípadě Rogala.

Mezitím co maminky se věnovali švitoření nad vynikajícím svařákem, z místního občerstvení, se děti a tatínci pustili do vypouštění svých draků a modelů letadel. Pár dráčků se chytlo do bezpečnostní sítě, která odděluje letový prostor od zázemí letiště. V odpoledních hodinách zesílil vítr natolik, že jeho nárazům neodolal, jeden z doma vyrobených draků, což byla jediná ztráta za celých den. U jednoho řiditelného draka se podařilo několikrát důkladně zašmodrchat ovládací šňůry a tak si předseda klubu složil maturitu z rozplétání.  K vidění ve vzduchu bylo i několik modelů letadel.

V 15:00 jsme poděkovali všem zúčastněným, snědli jsme všechny párky v rohlíku a děti dostali, sladkou odměnu. Potom jsme se postupně rozjeli domů do tepla.