English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 52 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday33
mod_vvisit_counterThis week128
mod_vvisit_counterThis month412

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

Brněnský pohár RCMX 2012 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Pondělí, 05 Listopad 2012 13:22

Poslední zářijový víkend se na letišti Czech Heaven v Budkovicích uskutečnil závod maket a polomaket RCMX 2012. Touto soutěží se snažíme navázat na dlouholetou tradici pořádání soutěží maket v Brně - Medlánkách. Protože jsme chtěli umožnit soutěžit nejen ortodoxním maketářům, ale i modelářům, kteří stavějí polomakety. Proto hodnocení neprobíhalo podle pravidel pro kategorii F4C, ale podle pravidel blížících se spíše hodnocení polomaket RCMX. Tato pravidla byla převzata ze soutěže Velké maketářské také proto, že tato soutěž byla zahrnuta do soutěže o pohár VELKÉ MAKETÁŘSKÉ.

Do soutěže se přihlásilo celkem 14 soutěžících. Počasí nám po celou dobu konání akce přálo. Bodování prováděl tým zkušených bodovačů , jmenovitě Zdeněk Bedřich, Karel Werbitzký, Dušan Kolek, Igor Hejnol, Michal Švec a Ladislav Budínský. Vedoucím bodovačů byl pan Vladislav Waclawik.

Celé pole soutěžících bylo rozděleno na poloviny do 2 kategorií podle hmotnosti, a sice do 11 kg včetně – „malé makety“ a nad 11 kg – „velké makety“.

V kategorii malých maket se na prvních pozicích umístili:

  1. místo – František Nodes s modelem Great Lakes Special
  2. místo – František Frána s modelem Weeks Special
  3. místo - Jiří Pavlíček s modelem DH 82 Tiger Moth

 V kategorii velkých maket se na prvních pozicích umístili:

  1. místo – David Kopal s modelem Hawker Sea Fury
  2. místo – Zdeněnk Daněk s modelem Zlín Z-43
  3. místo – Miroslav Tuček s modelem Zlín Z-142

Kompletní výsledková listina je ZDE.

Součástí vyhodnocení bylo i vyhodnocení letošního ročníku VELKÉ MAKETÁŘSKÉ. Všech letošních závodů se zúčastnili: David Kopal, Miroslav Tuček, František Nodes, Harry Kopal, Miroslav Dvořáček a Jan Doubrava.

Vítězem letošního ročníku a držitelem putovního poháru VELKÉ MAKETÁŘSKÉ za rok 2012 se stal David Kopal s modelem Hawker Sea Fury.

Kompletní výsledková listina je ZDE.

Pro umístěné na prvních třech pozicích v obou kategoriích čekal kromě diplomu také pohár a pro všechny soutěžící byla připravena tombola.

Zvláštní poděkování patří firmě MVVS a jejímu řediteli Tomáši Kotrbatému, který věnoval do tomboly hodnotný dar v podobě motoru MVVS.

Celá akce byla pěknou tečkou za maketářskou sezónou 2012.

Karel Malčík