English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 486 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday36
mod_vvisit_counterThis week131
mod_vvisit_counterThis month415

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

South-Moravian Cup F3A 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Neděle, 19 Červen 2011 18:42

O víkendu 18.-19.6.2011 pořádal na letišti Czech Heaven Aleš Zapletal mezinárodní soutěž akrobatických modelů kategorie F3A, které se tradičně účastní celá evropská špička. Soutěž i přes doslova katastrofickou předpověď provázelo vcelku příznivé počasí (občas pár kapek a silný nedělní vítr akrobatům kupodivu nevadil). Soutěže se zúčastnilo celkem 38 pilotů z ČR, Slovenska, Německa, Rakouska, Itálie, Maďarska, Ruska, Ukrajiny, Polska a Anglie. I při poměrně velkém počtu pilotů se podařilo odlétat dvě kola kvalifikace, semi-finále 20-ti nejlepších a finále 10-ti nejlepších soutěžících.

Součástí vyhlašování výsledků byla tombola, ve které se objevily hodnotné dary od sponzorů - stavebnice, motory atp. Celkovým vítězem se stal junior Marco Mazzucchelli z Itálie, druhé místo obsadil  Gernot Bruckmann z Rakouska a třetí místo obsadil  Bernd Beschorner z Německa. Nejlepší český reprezentant Michal Hrách skončil na pěkném šestém místě, následovaný Františkem Pokorným na sedmém místě. 

Na posledním snímku (který nám zaslal anonymní špión) si můžete povšimnout fragmentu nového obřího akrobatu F3M Extra 330 SC z dílny firmy Krill Model, který vzniká ve spolupráci s Gernotem Bruckmannem. Trup má moc pěkné barvy :-)

Zde je k dispozici výsledková listina:

Fotogalerii ze soutěže od Jana Kamínka si můžete prohlédnout na Rajčeti.

Pro web rcbrno.com sepsal Laďas, fotky 1-3 Ing. Jan Kamínek