English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 114 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday34
mod_vvisit_counterThis week129
mod_vvisit_counterThis month413

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

2. narozeniny letiště Czech Heaven PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Neděle, 12 Červen 2011 12:21

Narození areálu Czech Heaven slavíme prakticky permanentně – při každodenním létání, a nebo při všech akcích, které na tomto letišti probíhají...

 Ale v červnu, kdy si připomínáme výročí zahájení provozu letiště (13.6.2009) je o důvod víc sejít se a společně s Honzou Dašovským, duchovním otcem letiště, všemi, kdo přiložili ruku k dílu a s kamarády modeláři pořádně oslavit výjimečné dílo, které se opravdu povedlo. Letos jsme se rozhodli oslavit výročí narození letiště jako pokračování akce MEGA CUP (v sobotu večer 4.6.2011 a v neděli 5.6.2011).

Po ukončení tomboly v závěru akce MEGA CUP následovalo volné létání, které už nebylo jen ve znamení elektroletů. Se svým obřím akrobatem Su-29 (o rozpětí 3 m s motorem 160 ccm) za námi přijeli otec a syn Jarolímkovi, s benzínovými akrobaty létali také Matěj Šteigl (YAK 54 o rozpětí 3 m s motorem 170 ccm), Jakub Nečesánek (YAK 55 o rozpětí 3 m s motorem 170 ccm) , Laďa Ochotný (s modely Su-31 o rozpětí 2,5 m s motorem 58 ccm a Edge 540 o rozpětí 2,6 m s motorem 80 ccm) a Jiří Vašica (s modelem GeeBee na motor 50 ccm). Teprve 10-ti letý Michal Krůza létal s akrobatem Su-29 na motor 80 ccm.

Eugen Sokolovský létal s Ravenem Honzy Dašovského, který je poháněný unikátním turbovrtulovým pohonem (turbopropem).

Po setmění začaly poletovat různé osvětlené „houbolety“ a současně byla zahájena hudební produkce v jednom z obřích stanů. Přestávky hudební skupiny vyplňoval Kuba Nečesánek létáním s halovým YAKem 55. Kupodivu mu nevadilo, že stan je o něco menší, než hala :-)

Dost nás pobavil i Pepa Korčák se svým rádiem řízeným autem s laserovým zaměřovačem, on-line kamerovým přenosem obrazu (vč. nočního vidění), houkačkou, různými blikátky, hlasovým výstupem a kdoví čím vším ještě... Auto Pepa pravděpodobně připravil pro agenta 007, ale bylo mu líto se s ním rozloučit a tak mu ho nedal :-)

V pokročilých nočních hodinách nám profesionálové vyklidili prostor a tak jsme jen s kytarami pokračovali v hudební produkci sami. Podařilo se nám překonat jazykovou bariéru, když Milan Brabec v mžiku přeložil do němčiny a opět zveršoval slova "kotlíkářského" songu „Potulní herci“. Naši němečtí přátelé se tak mohli aktivně zapojit do zpěvu a všichni jsme se u toho dost nasmáli.

Ráno jsme dodrželi plánovaný harmonogram a tak někteří začali už v 10:00 létat, jiní o něco později :-)

Letový program byl v neděli o dost komornější, nežli v sobotu, přesto si i v neděli diváci přišli na své. Jirka Jarolímek udivoval svou typickou 3D akrobacií, prováděnou na rychlosti jen o chloupek vyšší, nežli je pádová rychlost modelu. Pozadu nezůstávali ani další piloti – Kuba Nečesánek, Matěj Šteigl, Michal Krůza, Jiří Vašica, Eugen Sokolovský s Ravenem a vrtulníkem...

Myslím, že oslava, ikdyž nebyla přehnaně pompézní, byla důstojná a oslavenci nezbývá než popřát, aby nám i nadále rostl do krásy (určitě jste si všimli, že letos opět přibylo v areálu několik vylepšení, jako je dlažba v obřích stanech pro hangárování modelů, rozšíření ubytovací kapacity a nový bazén) a aby i nadále byl náš oslavenec dějištěm mnoha krásných modelářských akcí!!!

Fotogalerii z oslavy si můžete prohlédnout ZDE. Stručnou reportáž a fotogalerii Jirky Jarolímka si můžete prohlédnout na jeho stránkách (v sekci "Souhrn akcí 2011, na kterých jsme již byli").

Pro stránky rcbrno.com Laďas