English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 28 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday30
mod_vvisit_counterThis week125
mod_vvisit_counterThis month409

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

Jarní Jeseníky 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Úterý, 17 Květen 2011 18:53

Ve dnech 11.-21.5.2011 se členové RC model klubu Brno dostavili na letiště Jeseník, aby absolvovali tradiční jarní soustředění.

Letošní Jeseníky se odehrávaly v duchu létání na svahu, tuningu a zalétávání nových FUN CUBů od Multiplexu (piloti Ráďa, Michal, Ivan a Ivoš) a zejména nové, světově unikátní a pokud vím, ještě nikdy nikde nerealizované hry „poznej si své samokřídlo a přistaň jako poslední do vymezeného prostoru“. Tuhle šílenost jsme vymysleli na některé klubové schůzi v zimním období a pak jsme na ní všichni zapomněli. Ne však Luděk, který přivezl do Jeseníku zvláštní žebříček, ověšený gumičkami, táhly, servem, přijímačem a baterkami. Jako vlečná posloužil můj osvědčený „Suk“ Su-31. Prakticky jsme tedy vyzkoušeli, že je reálné vyvlekat do výšky tandem 4 samokřídel Java a poté samokřídla vypustit do ovzduší. Piloti samokřídel ihned po jejich vypuštění zažívají očekávanou dávku adrenalinu (to když se snaží najít a začít řídit to svoje) a vítězové prozatím dvou úspěšně dokonaných soutěží (první soutěž vyhrál Bóďa, druhou Luděk) nalétali v termice se svahovými samokřídly více než 5 minut! Notnou dávku napětí si prožil Ivoš, kterému se při vypuštění ze žebříčku vypnul palubní systém samokřídla, které muselo být po dlouhém pátrání dohledáno až za pomoci motorového paraglideru.

Při třetím pokusu byl hned po startu tandem samokřídel stržen bočním větrem k zemi a tak se nám nepodařilo vyhodnotit, které samokřídlo se rozbilo o zem jako poslední. Vítězem se stal „Suk“, který odhodil vlečné lano a pokračoval v letu.

Video z vleku samokřídel (kamera byla umístěna na "Sukovi") si můžete prohlédnout v sekci Modelářská videa.

Počasí bylo vcelku přívětivé (v porovnání s posledními několika lety) a tak se létalo a modelařilo, přesně podle momentálních potřeb každého účastníka.

V sobotu jsem si já navíc odskočil na soutěž obřích akrobatů F3M do Miskovic u Kutné Hory (viz fotogalerie na stránkách F3M.cz).

Ani na soustředění v Jeseníkách nezapomínáme propagovat náš krásný koníček. Ve čtvrtek 19.5.2011 jsme absolvovali vystoupení pro základní školu, v pátek 20.5.2011 jsme létali pro prcky z mateřské školy.

Závěrem bych rád vyzdvihl mimořádnou úroveň stravování. Hlavní kuchař Bóďa nás zásoboval takovými delikatesami, jako jsou např.: polévka s játrovými knedlíčky, pečená kolena, vepřový řízek s bramborovým salátem, Chilli con Carne, smažený sýr s bramborem, lečo s domácí klobásou, uzená kýta, krkovička a bok se šťouchanými brambory. Vše s bohatou oblohou a chlazenými nápoji. Před jídlem, samozřejmě, vždy aperitiv – výtečná domácí slivovice.

Fotogalerii z letošního soustředění si můžete prohlédnout ZDE. Samostatnou fotogalerii z vystoupení pro děti si můžete prohlédnout ZDE.

Už teď se těšíme na jarní soustředění v Jeseníku 2012!!!

Laďas