English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 285 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday37
mod_vvisit_counterThis week132
mod_vvisit_counterThis month416

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

MČR obřích akrobatů F3M 2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Úterý, 28 Září 2010 12:20

Tak, historicky první Mistrovství České republiky F3M máme za sebou! Uskutečnilo se ve dnech 25.-26.9.2010 na našem letišti Czech Heaven u Ivančic. Uspořádal ho RC model klub Brno s podporou organizačního výboru F3M.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 21 závodníků, ale většinou z technických důvodů (havárie, potíže s motory atp.) se  jich několik omluvilo a nakonec tedy přijelo 16 závodníků – 9 v kategorii F3M (z toho 1 z Polska a 2 z Rakouska) a 7 v kategorii SPORTSMAN (z toho 1 z Polska).

Většina účastníků dorazila už v pátek a tak se trénovalo - ať už prakticky s érama ve vzduchu, nebo i teoreticky, se sklenkou v ruce... Večer jsme poseděli a podebatovali, protože stejně naladění jedinci si vždycky mají co říct. Burčák, víno, slivovice. Piloti šli zodpovědně do postelí, ale mechanici a pořadatelé to zvládli důstojně i za ně.

V sobotu se asi s půlhodinovým zpožděním soutěž rozeběhla a podařilo se odlétat jedna povinná, jedna tajná a freestyle kategorie F3M a dvě povinné kategorie SPORTSMAN. Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí na neděli byl modifikován program tak, aby bylo možné odlétat kompletní soutěž ještě v sobotu. Bohužel, ještě při freestyle F3M se rozpršelo a tak nebylo možné odlétat freestyle SPORTSMAN.

Večer proběhl banket, na kterém Ivoš Kryl zhodnotil průběh seriálu soutěží F3M, sdělil svou vizi do budoucna a následně se rozpoutala živá diskuse. Je vidět, že všem záleží na budoucnosti obřího akrobatického létání u nás a námětů a názorů padlo opravdu hodně. Debatovalo se až do velmi brzkých ranních hodin.

Ráno jsme se probudili do deštivého dne a tak i přes snahu dolétat freestyle SPORTSMEN ve cca 10 hodin, kdy na cca půl hodiny déšť ustal, bylo nakonec zahájeno v 11 hodin vyhlašování výsledků a předávání cen.

Byla vyhodnocena každá z kategorií celkově (Internacional – vč. zahraničních závodníků) a zvlášť pouze v rámci závodníků České republiky o historicky prvního Mistra České republiky F3M (tím se stal Daniel Hrachovec ze Zubří) a šampióna ČR SPORTSMAN (tím se stal Jiří Hron z Prahy). Kompletní výsledkovou listinu si můžete stáhnout ZDE.

Na závěr je určitě potřeba dlouho děkovat: V první řadě organizačnímu výboru F3M, zastoupeném Ivošem Krylem a Zdeňkem Šteiglem, bodovačům a jury ve složení: Ing. Jiří Havel, Petr Henčl, Peter Bardi (SK), František Pokorný, Petr Bukovanský, Gabriel Kováč (SK), startérovi Jozefovi Korčákovi, všem pilotům a jejich doprovodu, organizátorům (z nichž vzpomenu alespoň Michala Švece, Milana Brabce a všechny zapisovače), Honzovi Dašovskému a Katce Dašovské za vytvoření zázemí a také sponzorům:

  • Krill Model
  • PENTA trading s.r.o.
  • ENEPO.eu s.r.o.
  • T-PROJECT GROUP, spol. s r.o.
  • MVVS spol. s r.o.
  • SAKO Brno, a.s.

 

Nezbývá, než všem popřát šťastnou cestu domů, hodně elánu do stavění nových modelů a tréninku a příští rok hodně úspěchů nejen v soutěžích F3M, ale i v životě!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout ZDE, výsledková listina je ke stažení ZDE.

Moc pěkná fotogalerie je na stránkách frc-ér.cz. Další fotogalerii jsem objevil na stránkách polského pilota Wieslawa Chmielewski. Další fotogalerie jsou na webu Honzy Hofmana a webu Martina Pasáčka. Ještě jsem objevil další fotky: ZDE. Další informace a fotogalerie se jistě brzy objeví i na ostatních webech účastníků MČR.

Exklusívně pro stránky RC model klubu Brno - Laďas