English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 314 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday38
mod_vvisit_counterThis week133
mod_vvisit_counterThis month417

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

10 let RC Revue PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Neděle, 29 Srpen 2010 17:56

Když se mi někdy v únoru ozval Petr Trněný - spolumajitel časopisu RC Revue, že by rád v termínu naší akce MVVS CUP uspořádal v areálu Šiklova mlýnu velkou modelářskou show u příležitosti 10-ti letého výročí založení časopisu RC Revue, ještě jsem netušil, že se kromě posunu termínu MVVS CUPu v průběhu jednání ještě nechám i "uvrtat" k pomoci při organizování letového provozu na Šikláku.

Kromě mé osoby dorazili v pátek 27.8.2010 do areálu Šiklova mlýna i další dva členové našeho klubu - Jozef Korčák a Jindra Felkel. Jako pilotka se akce v sobotu zúčastnila i Hanka Janišová. Po páteční poradě jsme s napětím čekali na sobotní počasí. Dopadlo to, bohužel, podle předpovědi - zpočátku děšť, v průběhu celé soboty přeháňky a silný boční vítr. Přesto se na pěkně připravené ploše horního letiště létalo. Původně plánovaný program sice musel být modifikován tak, že nakonec žádná z ukázek nebyla předvedena v plánovaném čase, ale to, že se nám podařilo v průběhu dne rozmnožit počet diváků za ochrannou sítí z původních dvou (ti přišli přesně na 10. hodinu) na konečných několik stovek lze považovat za úspěch. A to jsme měli velkou konkurenci v ostatních modelářských odbornostech, jejichž ukázky probíhaly v centru areálu (auta, lodě, tracky,...). Pepa se ujal mikrofonu, já jsem se ujal funkce startéra. Nejen při komentování, ale i  při organizování letového provozu nás skvěle doplňoval Krtek, vrtulníkář Štěpán Škorpil. V letových ukázkách byly zastoupeny všechny hlavní kategorie leteckého modelářství - obří akrobaty s ukázkami klasické akrobacie i freestyle na hudbu, jety, vrtulníky, pylony, polomakety, kombaty, větroně, elektrolety,... Zlatým hřebem byla skupinová vystoupení Great War Flying Circus a letecký útok na Pálenici v Poličné, který předvedli výzkumníci z VÚVL (Výzkumného ústavu Valašského letectva).

Večer proběhla oslava s rautem, krájením narozeninového dortu a debatami při vínu, pivu a destilátech.

V neděli se počasí lehce vylepšilo - ubylo vody, ale boční vítr zůstal beze změny. Výrazně však vzrostla všeobecná chuť k létání. Nedělní program byl podřízen co nejlepšímu využití času a potenciálu diváků. Nejatraktivnéjší ukázky proběhly v době, kdy se za ochrannou sítí nalézalo nejvíce diváků. Co víc napsat - konec dobrý, všechno dobré. Myslím, že v rámci počasí, které panovalo, je třeba všem pilotům, kteří se odhodlali letět poděkovat, stejně tak, jako pořadatelům z RC Revue a provozovatelům areálu westernového městečka Šiklův mlýn za přípravu akce. Škoda těch několika havárií. Nezbývá než věřit, že se modely podaří opět brzy zprovoznit a že se s nimi budeme dále setkávat na modelářských akcích!

Moc pěknou fotogalerii z této akce naleznete tradičně na webu Frc-ér

Stručnou reportáž a další fotky si můžete prohlédnout na stránkách Jirky Jarolímka.

Laďas