English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 283 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday37
mod_vvisit_counterThis week132
mod_vvisit_counterThis month416

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

MVVS CUP 2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Čtvrtek, 26 Srpen 2010 16:05

Ve dnech 21.-22.8.2010 jsme uspořádali na letišti Czech Heaven 4. ročník akce MVVS CUP. Tento netypický termín vznikl tak, že se v našem obvyklém termínu – posledním víkendu v srpnu – objevila neplánovaně v relativně blízkém Šiklově mlýně velká akce, pořádaná u příležitosti 10-ti letého výročí časopisu RC Revue a my jsme rozumně ustoupili o týden nazpět.

Výše uvedený posun termínu se projevil negativně na menší účasti diváků, ale zdá se, že velmi pozitivně tím, že po oba dny bylo neuvěřitelně nádherné počasí.

Letos jsme poprvé nespojili MVVS CUP se soutěží maket. Počet účastníků soutěží maket rok od roku klesal, což vyvrcholilo loňským ročníkem, kdy jsme museli soutěž maket změnit na soutěž polomaket bez statického hodnocení. MVVS CUP 2010 byl tedy dvoudenní propagační akcí.

V sobotu, po prezentaci účastníků a krátkém brífinku, byly zahájeny letové ukázky v pořadí podle našeho startovního boxu. Zaregistrováno bylo celkem 34 pilotů s 38 modely různých velikostí a kategorií. Přínosem byla účast špičkových pilotů akrobatických modelů, kteří se účastní soutěží kategorie F3M, EAC, EXFC apod. S třímetrovými akrobaty létali Honza Hofman (YAK55, Katana S), Jirka Jarolímek (Su-29) a  Daniel Krob (Extra 330). Jakub Nečesánek létal s YAKem 55M o rozpětí cca 2,2 m a elektrickým pohonem. S tímto modelem Jakub úspěšně soutěží v kategorii F3M Sportsman.

Potěšitelné je, že akce se zúčastnili také tři modeláři, kteří přivezli ukázat své modely, které postavili na motory z tomboly minulých ročníků akce MVVS CUP – Dušan Kolek st. s modelem Su-31 ze stavebnice Reichard Modelsport na motor MVVS 58 IRS (hlavní cena tomboly MVVS CUP 2007), Harry Kopal s maketou Fairchlid PT19, kterou postavil na motor MVVS 45 IRS (hlavní cena tomboly MVVS CUP 2008), a Jakub Zakopal s akrobatem Velox Revolution II na motor MVVS 58 IRS LE (hlavní cena tomboly MVVS CUP 2009).

Leoš Kohoutek z RC model klubu Brno létal s naší novou vlečnou – čtyřmetrovou polomaketou letounu Beagle A109, která je opatřena motorem MVVS 116 IRS.

Lukáš Nesnídal udivoval všechny přítomné brutální 3D akrobacií se svými modely Velox Revolution II a YAK 55M.  Nejmladší účastník akce Tomáš Felkel létal s malou polomaketou námořního stíhacího letounu F4U – Corsair.  Laďa Ochotný létal s modelem Edge 540 vlastní konstrukce na motor MVVS 80 IRS.

Firemní piloti Reichard Modelsport Michal Kašpárek a Pavel Kos létali s velkými polomaketami větroňů Alsema Sagita a Hornet H-206. Eugen Sokolovský létal nejen se svými vrtulníky, ale tentokrát všechny přítomné přesvědčil i o tom, že je vynikajícím pilotem letadel – plošníků. Létal naprosto bezchybně s turbínovým Turbo – Ravenem Honzy Dašovského a Leningradcem Emila Honka.

Protože se z důvodu velkého množství na sebe navazujících akcí tentokrát nezúčastnila naší akce skupina Great War Flying Circus, stala se hvězdou skupinového létání teprve začínající skupina „LOS MAGOROS“, jež létala s EPP kombaty WW2.

Po oba dva dny měli možnost diváci vhazovat do hlasovací krabice své anketní lístky s hlasy pro vystupující piloty. V sobotu se stal výhercem poháru – ceny diváků Jirka Jarolímek jun., v neděli Vít Říha st. (Miňas). Anketní lístky jsme v sobotu i neděli slosovali a tak si celkem 9 šťastlivců z řad diváků (převážně příslušníci rozvětvené Miňasovy rodiny :-)) mohlo odnést domů hodnotné ceny, které věnovala firma Reichard Modelsport (5 x Marad, 2 x Sagitta EPP, 2 x Elektrotrenér).

V sobotu jsme lehce po poledni vyrovnali všechny modely na dráhu a umožnili tak divákům si modely z blízka prohlédnout a nafotit.

Vyvrcholením akce bylo vyhlášení cen odborné poroty pod vedením nestora modelářství, pana  Zdeňka Bedřicha. Pohár za nejlepší ukázku akrobacie obdržel Jirka Jarolímek jun., pohár za nejlepší ukázku makety získal Harry Kopal, pohár za nejlepší skupinové vystoupení získala překvapivě skupina „LOS MAGOROS“ a pohár poroty – za celkově nejlepší letovou ukázku dostal Jan Hofman.

Na úplný závěr akce proběhla tradiční bohatá tombola, do které věnoval hlavní sponzor akce MVVS, spol. s r.o. kvalitní nářadí, motory se žhavící svíčkou a jako hlavní cenu loňskou novinku – benzínový motor MVVS 50 IRS. Firma Mejzlik Modellbau věnovala do tomboly kompozitové vrtule ze své produkce. Do tomboly dále věnovaly modelářský materiál firmy Reichard Modelsport, JR models a Krill Model. Drobné dárkové předměty do tomboly věnovala firma Bovis Lend Lease a.s. a časopis RC Revue.

Co říci na závěr? S ohledem na velkou kumulaci akcí (souběh s Jeti model meetingem, Šou Malá Haná, atp...) je možné hodnotit účast pilotů jako velmi dobrou. Na čem budeme muset ještě popracovat (a věřím, že jsme se už letos výrazně posunuli vpřed vyhlášením cen diváků a diváckou tombolou), tak to je zvýšení propagace akce mezi diváky. Určitě příště rádi na akci uvítáme i další modelářské obchodníky a stánkaře. Je slušností poděkovat všem, co se na přípravě a průběhu akce podíleli – pořadatelům z RC model klubu Brno a LMK Ivančice, odborné porotě pod vedením Zdeňka Bedřicha, všem pilotům, divákům a v první řadě také sponzorům akce: MVVS, spol. s r.o., ENEPO.eu s.r.o., TENZA, a.s., MEJZLIK Modellbau, EVECO Brno, s.r.o., Reichard Modelsport, JR models, BENELI, Krill Model, RC Revue, SELF Servis, Bovis Lend Lease a.s.  Poděkování patří také Frantovi Brablcovi, provozovateli stránek Virtual Medlánky, který nám vyrobil plakát akce.

Fotogalerii z této akce si můžete na našich stránkách prohlédnout ZDE.

ZDE se nachází perfektní fotogalerie od Michala Matušky.

ZDE se nachází pěkná reportáž a fotogalerie od Honzy Hofmana.

ZDE se nacházejí fotky Jirky Jarolímka.

Fotografii s logy sponzorů si můžete stáhnout zde - klikněte na náhled: