English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 462 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday35
mod_vvisit_counterThis week130
mod_vvisit_counterThis month414

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

Zahájení sezóny 2010 v Czech Heaven PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Pondělí, 19 Duben 2010 12:10

Tak jsme se dočkali. Po propršeném minulém týdnu a předchozím aprílovém počasí nastalo v sobotu 17.4.2010 nádherné prosluněné ráno. Popel a dým, který chrlí islandská sopka v ledovci Eyjafjallajökull jsme nad letištěm naštěstí nezaznamenali. Zpočátku bezvětří, později slabý větřík s občasnými termickými poryvy. Jak to ten Honza Dašovský zajistil nevím, ale každopádně se mu to povedlo.

Kolem 10. hodiny ráno se začali na ploše letiště objevovat nedočkaví modeláři z Ivančického klubu a našeho RC model klubu Brno. S nezbytnými křesílky a samozřejmě také svými modely. Někteří přivezli své nové přírůstky, na kterých "vyšívali" celou zimu, jiní přivezli své starší oblíbené modely, někteří přijeli jen tak - bez modelů, pokecat s kamarády. Celá akce probíhala v poklidném v duchu. Jedna letová ukázka střídala druhou.

Bohužel, některé nové, ale i starší modely se potýkaly s technickými problémy a tak došlo i k několika totálním haváriím. Nejhůře dopadl Bóďa, který přišel o nádherně zpracovanou maketu vrtulníku a malou F-16ku od AlfaModel, následovaný Miňasem, který havaroval se svojí Cessnou. Ten ale svůj žal bohatě vykompenzoval úspěšným záletem své polomakety P-47 Thunderbolt. Své udělala i dlouhá zimní přestávka, která se projevila na horší "vylétanosti" pilotů a tak Honza urazil podvozek u svého TurboRavena a jeden z mladých nadějných adeptů modelářství dokonce svým modelem z EPP otestoval nechtěně pevnost ochranné sítě.

Karel přivezl prozatím jen ukázet svého nového akrobata Su-26 s motorem 50 ccm a létal s osvědčenou Extrou. Luděk zase "škádlil hada bosou nohou", když létal se svým ďábelsky rychlým "Kapříkem" a poté se uklidňoval lety s EPP 3D akrobatem Flash. Dědek létal tradičně s Edge 540 na motor 25 ccm, Evža přivezl baterii svých vrtulníků a dosytosti si zalétal s cizími vrtulníky, které zalétával kamarádům. Miloš létal s malým Focke-Wulfem Fw 190, a tak bych mohl pokračovat ještě dost dlouho, až bych se nakonec dostal k sobě :-) Já jsem si tréninkově po prvním letu s nouzovým přistáním připomenul jaké to je, když se u Su-31 na MVVS 58 demontuje vrtulový kužel, vrtule, haubna, výfuk, motor celý ven a karburátor dolů... Šroubek, který v karburátoru Walbro drží klapku sytiče se povolil, klapka zmizela neznámo kde a šroubek se naštěstí zachytil v jazýčkovém ventilu. Nebudu to prodlužovat - po vymontování podobné klapky z nešťastného Bóďova vrtulníku a opětovné "sborce" vše fungovalo tak, jak má (vč. nově instalovaných vztlakových klapek) a já jsem si nádherně zalétal. Jen škoda, že Leoš nevzal Luňáka a Petr zase nevzal ke svému DG300 trup pro aerovleky. Ze Šumperka se za mámi přijel podívat i trenér obřích akrobatů F3M Z. Šteigl s rodinou a třímetrovým Yak 54 od firmy MODEL POWER (s motorem 3W170 ccm).

Na akci létala celá řada dalších pilotů se svými modely a důležité bylo, že až do večera vydrželo počasí, mezi modeláři i četnými diváky panovala přátelská a korektní atmosféra a v neposlední řadě - krkovička byla řádně propečená a pivo dobře vychlazené. Pokud mi někdo z přítomných fotografů pošle nějaké obrázky, rád je zveřejním v samostatné fotogalerii.

Nezbývá než poděkovat Honzovi Dašovskému s pomocníky za vzorně připravené letiště, občerstvení i perfektně zajištěné počasí, všem pilotům za korektní přístup a divákům za přízeň!

Dne 19.4.2010 jsem obdržel E-mailem první fotografie, pořízené Radomilem Jenyšem, další fotografie mi dorazily od pana Adolfa Oderského (děkuji!). Založil jsem tedy následující fotogalerii. Posílejte dál!

Laďas