English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 26 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday13
mod_vvisit_counterThis week106
mod_vvisit_counterThis month1494

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

Ze života klubu 1/2 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Neděle, 03 Květen 2009 09:31

Na této stránce budou uváděny informace o aktuálním děním v našem klubu (chronologicky od nejnovějších informací po nejstarší):

 • 21.03.2016 Na letošní výroční členské schůzi jsme zvolili nový organizační tým klubu, nové stanovy a nový název, který je RC modelářský klub Brno - p. s.(Pobočný Spolek)
 • 23.04.2015 Tento měsíc oslavil své velké kulatiny náš pokladník Honza Luděk gratulujeme!
 • 20.03.2015 Na naši výroční schůzi byl prodloužen mandát našeho současného organizačního výboru na další rok, dále jsme schválili kalendář akcí které pořádáme a na závěr jsme decentně oslavili narození Dominika Švece.
 • 12.03.2015 Dne 19.03.2015 v 19:00 hod. se bude v naší klubovně konat výroční členská schůze. Těšíme se na hojnou účast!!!
 • 17.01.2015 Ve Čtvrtek (15.01.) jsme v naší klubovně důstojně oslavili osmé kulatiny, dlouholetého člena klubu, Tonyho Horáka.

 • 9.10.2014 Dnes jsme v naší klubovně oslavili kulatiny Zdenka (Zásmažky) Nesnídala Gratulujeme!!!

 • 18.8.2014 Velmi smutná zpráva... Dnes, ve věku nedožitých 87. let, odstartoval na svůj nejdelší let náš dlouholetý člen, kamarád a nestor československého letectví a leteckého modelářství pan Zdeněk Bedřich. Věnujte mu, prosím, tichou vzpomínku...

 

 

 • 10.8.2014 V Sobotu na letišti CZECH HEAVEN v kruhu svých přátel oslavil své kulaté narozeniny náš člen a komentátor Pepa Korčák. Gratulujeme!!!

 

 • Ve čtvrtek 28.2.2013 se v klubovně uskutečnila schůze výboru a výroční členská schůze RC model klubu Brno. Projednávaly se výsledky činnosti a hospodaření v roce 2013, plán akcí na rok 2013 a k tomu se pojídaly skvělé řízečky, které zajistil sám tajemník klubu Ráďa Mikyska. Na schůzi mimo jiné také došlo k částečné obměně výboru klubu. Výbor RC model klubu Brno tedy nově zasedá v následujícím složení:

Předseda - Milan Brabec

Místopředseda - Ivoš Buchtela

Tajemník - Ráďa Mikyska

Pokladník - Luděk Honza

Hospodář - Karel Malčík

Sportovní referent - Igor Hejnol

Na schůzi jsem současně s funkcí sportovního referenta ve výboru předal také funkci webmastera těchto stránek. Novým webmasterem se stal Mára Werbitzký. Vlastně staronovým, protože Mára v minulosti vyráběl starší weby našeho klubu v HTML kódu a Joomle 1.1. Z toho vyplývá, že od této chvíle budu na stránky rcbrno.com chodit už jen jako běžný návštěvník a kibic :-)

Odstoupením z výboru klubu a z funkce webmastera bych chtěl, při současném extrémním pracovním vytížení, ušetřit trochu času na stavbu modelů a létání...

Laďas Ochotný

 • Ve čtvrtek 15.11.2012 jsme v naší klubovně oslavili krásné 85. narozeniny Zdeňka Bedřicha!

Zdeněk Bedřich patří k osobnostem poválečného čs. letectví a modelářství. První let absolvoval hned po válce na kluzáku SG-38, později létal na strojích jako  Heinkel He-72 Kadett, Fairchild K-74, Aero C-104, AERO C-3D Siebel, L-200 D Morava,  L-410 A Turbolet, Tupolev Tu-134A. V roce 1960 s letadlem Jakovlev Jak-11 (C-11) překonal 2 národní a dva světové rychlostní rekordy na bázi 3 a 20 km, přičemž jeho národní rekordy nebyly dodnes překonány. Modelařit začal Zdeněk Bedřich v roce 1942 a stavbě modelů se věnuje dodnes. V jeho dílně vzniklo množství nádherných modelů, nejprve volných, později upoutaných a rádiem řízených. Nejraději Zdeněk staví makety a polomakety a když to jde, tak dvojplošníky. Zdeněk je nejen modelář a kamarád, který dokáže poradit, ale je i chodící encyklopedií letadel, dlouholetým propagátorem maket a v neposlední řadě i instruktor, bodovač a sportovní komisař. Poslední léta jej můžete potkávat na naší akci MVVS CUP, kde pravidelně předsedá odborné komisi pro hodnocení letových ukázek.

Přejeme Zdeňkovi do dalších let pevné zdraví, pohodu a ještě hodně modelů se dvěma křídly a vrtulí! Členové RC model klubu Brno

 • Ve čtvrtek 18.10.2012 jsme oslavili v klubovně šedesátiny Silvestra Kouřila! Přejeme pevné zdraví,  pohodu, šikovné vnoučky a létavé eroplány!

 • Ve dnech 4. a 5.6.2011 jsme oslavili 2. narozeniny letiště Czech Heaven. ZDE se nachází reportáž, fotogalerie je ZDE.
 • Ve dnech 11.-21.5.2011 jsme na tradičním soustředění klubu v Jeseníkách. Článek z průběhu soustředění si můžete přečíst ZDE. Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.
 • Ve čtvrtek 17.2.2011 s námi v klubovně oslavil životní jubileum Pavel "Husky" Kvasnica - 60 let! Přejeme hodně zdraví, štěstí, pohodu a jisté ruce na kniplech!

 • Ve čtvrtek 3.2.2011 jsme v naší klubovně s Karlem Werbitzkým a Lubošem Gáškem oslavili jejich nádherná životní jubilea - 70 let! Při vynikajícím tataráku s topinkama, vínu, pivu a destilátech jsme nejen příjemně zavzpomínali na události z historie klubu, ale stihli jsme i naplánovat prodloužený svahový víkend v Rakousku a probrat věčně živá témata: TATRY - JESENÍKY - IVANČICE. Někteří se při tom zvládli docela slušně rozveselit (poznámka autora: poslední opilce jsem rozvážel po Brně kolem 3. hodiny ranní). Nemohli jsme nevzpomenout na Karlovy svahové větroně F3F (konstruované společně s Milošem Tichým - vývojová řada TW), propracovanou maketu Z-50L, čtyřmetrového Luňáka a další Karlovy modely. Karel je od vzniku klubu až do teď hybnou silou veškerého dění. Jestli parta bláznů s letadly vydržela pohromadě téměř 40 let, pak je to hlavně zásluhou Karla Werbitzkého, který nás ostatní vždycky dokázal nenápadně a v pravou chvíli buď odradit od nepromyšlených blbostí a nebo naopak povzbudit v dobrých počinech. A za to Ti Karle moc děkujeme a přejeme Ti do dalších let hodně zdraví, štěstí v rodinném kruhu a hodně radostí prožitých při modelařině s partou kamarádů a vnoučky! Luboš Gášek byl dlouholetým členem našeho klubu, který si na delší dobu odskočil k trochu větším eroplánům. Jsme moc rádi, že se k nám po letech zase vrátil! I Tobě, Luboši, přejeme pevné zdraví, štěstí a hodně příjemných chvil strávených s modely a kamarády z RC model klubu Brno!

 • Ve čtvrtek 16.12.2010 jsme snědli kačenky se zelím a knedlíky. Nadívané kačenky, které upekl Silva, byly obzvláště propečené, knedlíky, které uvařili Pavel (bramborové) a Zdeněk (houskové) se na jazyku jen rozplývaly a zelíčko od Karla úspěšně doplňovalo ty výše popsané laskominy. Chuťové pohárky by ovšem nebyly zcela zaplněné, nebýt naprosto nepřekonatelných svatebních koláčků, které nám upekla Silvova PŘÍTELKYNĚ (nebo mi něco ušlo, Silvíku?) Věruška. Všichni kamarádi a sponzoři, kteří byli pozváni a nedostavili se, si můžou ze zoufalství rvát vlasy, protože jejich život byl ochuzen o zcela zásadní gastronomický zážitek!!! Až mi Ráďa pošle ty slíbené fotky, tak těch pár snímků, které projdou přes mou cenzuru zveřejním v samostatné fotogalerii.... A vidíte to, fotky jsem skutečně 13.1.2011 obdržel Smile. Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.
 • Také skupina našich členů, která zvolila pro podzimní soustředění ve dnech 15.-19.9.2010 letiště Jeseník, poskytla ze svého bohatého archivu několik fotografií. Kromě létání na ploše letiště se vyráželo i na svah v Šanově u Králík. Fotky z létání si můžete prohlédnout v následující fotogalerii.
 • Ve dnech 15.9.2010 - 19.9.2010 jsme byli na soustředění. Konzervativní část klubu odjela na letiště Jeseník, motoráři a větroňáři startující aerovlekem strávili prodloužený víkend na našem letišti v Budkovicích. Počasí bylo podstatně lepší, než slibovala předpověď a tak se létalo od rána do večera. Silva zalétl po opravě své Zero, Dušanovi konečně chodí v Su-31 motor tak, jak má, Karel létal s Luňákem, Leoš s Krajánkem. Mladší Dušan létal s osmdesátkovým akrobatem. Laďa zaplnil svými modely celý hangár, ale převážně létal s malým elektromodelem Okapi, Miloš létal s dmychadlovým De Havilland Vampire a Spitfire a Fw-190 od Alfamodel. Alda za námi přijížděl a zase odjížděl bez éra. Pavel létal s Laserem 200 a Honza znovuzalétl pětimetrového Discuse s novým elektro pohonem. Já jsem létal s Edge 540 a protože jsem slíbil vlekání, přišel si na své i Suk (Su-31). Největší gastronomický zážitek? Svatební koláčky, které nám s láskou upekla Silvova přítelkyně Věruška! Byly vynikající a jen se po nich zaprášilo. Bude tedy vhodné, aby příště Silva připravil větší krabici. :-))) Honza nám v sobotu uvařil výborné ražničí s cibulovou marmeládou. Koho zajímá, jak jsme se měli, může si prohlédnout následující fotogalerii. Videoklip, který nám vyrobil Silva Kouřil, si můžete stáhnout ZDE (soubor *.wmv, 170 MB).

 • 24.7.2010 jsme na letišti Czech Heaven oslavili 70. narozeniny Miloše Tichého. Zapili jsme to zodpovědně, takže Miloš s námi bude jezdit se svými modely na kopec i na letiště minimálně do stovky!!! Kromě konzumace dobrého jídla a pití se i přes nepřízeň počasí také létalo. Takže Miloši, přejeme Ti pevné zdraví a i nadále jisté ruce na kniplech!!! Fotogalerii z oslavy si můžete prohlédnout ZDE.

 • 3.7.2010 jsme absolvovali vystoupení na HOBBY DAYS ve Westernovém městečku Šiklův mlýn Zvole nad Pernštejnem. Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout ZDE.
 • Miloš, Igor a Aleš si nádherně zalétali v neděli 27.6.2010 na svahu v Býkovicích. Více v následující fotogalerii.

 • Pan Oderský poslal krátkou fotogalerii z létání Radka Mikysky s jeho letošním přírůstkem v hangáru - Alsemou Sagittou. Při létání mu zdatně pomáhá jeho syn (vpodstatě jen o něco starší přírůstek).
 • V neděli 13.6.2010 jsme oslavili 1. narozeniny našeho letiště Czech Heaven. Plánovaný půlnoční ohňostroj se sice nekonal z důvodu bouřky, ale po ukončení deště jsme si přece jenom stihli krátce zalétat s osvětlenými modely. Největší zážitky: Zálet nové klubové vlečné - viz samostatná fotogalerie ZDE, lety Jirky Jarolímka se Su-29 - viz samostatná fotogalerie ZDE, lety opravdu obřího dvojplošníka Pitts Python Martina Krause (30 kg, motor 3W 240 ccm). Fotogaleriie z neděle 13.6.2010 je k dispozici ZDE.

 • O víkendu 22.-23.5.2010 jsme létali na akcích pro veřejnost viz následující článek.
 • Od 12.5.2010 jsme na soustředění na letišti Jeseník. S ohledem na hrozivou předpověď počasí to prozatím ještě jde. Je sice chladno, fouká, ale prší jen občas, takže se dá létat. Fotogalerii ze soustředění naleznete ZDE. Obzvláště se podívejte na několik fotografií z přípravy na Pyžamový bál....
 • Ve čtvrtek 6.5.2010 proběhla schůze nově zvoleného výboru klubu. Rozdělení funkcí bylo odhlasováno takto: Předseda - Milan Brabec, místopředseda - Ivoš Buchtela, tajemník - Ráďa Mikyska, pokladník - Luděk Honza, hospodář - Karel Malčík, sportovní referent a webmaster - Laďa Ochotný. Jednalo se dlouho a zodpovědně.

Klikni pro starší informace ze života klubu.