English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Právě připojeni - hostů: 40 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1617
mod_vvisit_counterThis week1617
mod_vvisit_counterThis month47750

Locations of visitors to this page

 

Virtual Medlánky, simulátory, videa, fotogalerie, kalendář akcí ...

Podzimní Ivančice 2009 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Laďas   
Úterý, 22 Září 2009 00:05

Na ploše letiště Jeseník aktuálně probíhají výkopové práce, proto jsme naše pravidelné klubové soustředění „podzimní Jeseníky“ přesunuli na letiště Czech Heaven v Ivančicích.

Někteří z nás přijeli už v úterý 15.9.2009 odpoledne, někteří až ve čtvrtek, nebo v pátek, každopádně chybu neudělal nikdo, kdo zůstal až do konce víkendu. Po propršeném čtvrtku totiž nastalo pravé babí léto s nádherným slunečným počasím.

Oba Dušanové neúnavně proháněli akrobaty Edge 540 (1x s motorem ROTO25, 1 x s motorem DL50), Silva po problémech se zapalováním v Giles 202 a havárii malého Zera poletoval se svou „Podagrou“ (el. větroň  Palio). Pavel střídal Iona s nádhernou Cessnou, se kterou dokonce vlekal transparent. Karel s mladším Dušanem pojali nápad nacvičit společné létání jejich přibližně stejných modelů Extra 300.

Zpočátku se naháněli po obloze jako při závodech kolem pylonů, ale protože jsou to kluci učenliví, po několika startech už létali synchronní lopasy, výkruty a záda, občas se jim podařil i náznak zrcadlového letu. Jen tak dál!

Leoš přivezl svého čtyřmetrového Krajánka a Gilese 202 na motor ROTO25. Pro pobavení s sebou vzal i benzínovou buginu v měřítku 1:6. Luděk pokoušel osud se svým ďábelsky rychlým „Kapříkem“ (elektro pyloňák). Nakonec to „Kapřík“ vpohodě přežil, ale stejné štěstí už neměl HotPoint (elektroakrobat cca 1,6 m). Luděk už ho měl fakt dlouho a tak nasimuloval pilotní chybu, aby se ho zbavil. Nízko nad zemí zastavil kopaný výkrut téměř na zádech a přitáhnul... S košťátkem to ale fakt umí :-) Za nedlouho tuto smutnou událost připomínal už jen malý důlek v asfaltovém povrchu dráhy. Všechny třísky pečlivě zameteny... 

Laďa létal s Okapi a s EPP Mustangem. Miloš vytáhl Vampire s dmychadlem, kterého startoval z katapultu. Často proháněl svého malého Mustanga a v závěru týdne vyhnal pavouky i ze svého velkého Diskuse s elektropohonem. Milan létal se svou EPP Katanou, Easy Gliderem a Twin Starem od Multiplexu. Radek pro změnu s „dřevěnou“ Katankou od SebArtu a Easy Gliderem.

Já jsem bez reptání vlekal Leošova Krajánka a akrobatil se svým Su-31. Občas jsem provětral Iona, malého elektrického Edge a házedlo Venus DLG. Aleš přijel bez éra. Honza s Ivanem zaujali prolétáním (a občas i neprolétáním) vstupních bran v ochranné síti našeho letiště s EPP Sagitami. Večer Honza jezdil s buginou 1:8.

Na konec jsem si nechal Honzu Dašovského, který létal se vším možným (Turbo Ravenem s turbopropem, nádhernou Wilgou se čtyřtaktním dvouválcovým Laserem, malou elektro Katankou a celokompozitovým DLG házedlem). Kromě toho také létal s vařečkou u plotny a cpal do nás samé laskominy (steaky, guláš, jakousi strašně dobrou masovou směs s hranolky...).  MOC DĚKUJEME!!!

V sobotu se za námi přijel podívat Evža s baterií vrtulníků a pan Langer se svým elektro dvoumotorákem. Průběžně se objevovali i naši kolegové z ivančického klubu Milan a Miňas. Milan nám přinesl na ochutnání zkapalněné meruňky z jeho zahrádky, ale protože si je nepřišel s námi vypít, schovali jsme je do ledničky na příště a popíjeli jsme víno a destiláty z vlastních zásob :-)

Co napsat na úplný závěr? Byl to nádherný prodloužený víkend, kdy jsme si skvěle zalétali. Díky Honzovi a jeho rodině jsme se měli jako na zámku...

Všecko, co si pamatoval, sepsal exklusivně pro naše stránky

Laďas